Únik tepla

, Únik tepla Termoizolační nátěry

Termoizolační antikondenzační nátěr

Teorie tepla - únik tepla

Zastavme se u toho, jak probíhá v zimě ochlazování objektu:
Topná tělesa vyzařují tepelnou sálavou energii a současně ohřívají okolní vzduch. Přibližně 50% přenosu tepla od radiátoru na zeď probíhá sáláním a 50% vedením ohřátým vzduchem.
Sálavá tepelná energie je materiálem propuštěna, absorbována nebo odražena. Neprůteplivé materiály, kterými je většina konstrukčních prvků budovy, tepelnou energii nepropouští, energie může být proto povrchem pouze absorbována nebo odražena. Dle Kirhhoffova zákona je hodnota absorbance a odrazu rovná jedné (nebo 100%) a emisivita materiálu se rovná jeho absorbanci. Materiály s vysokou odrazivostí záření se proto vyznačují i nízkou emisivitou (vyzařováním) tepla do prostředí.
Část energie dopadající na povrch zdi je materiálem odražena. A právě termoizolační resp. termoreflexní nátěr využívá principu, který tradiční způsob zateplení nevyužívá: odráží větší část sálavé energie zpátky do prostoru (tzv. radiační bariéra). Ideální systém fungující na principu tepelné reflexe by měl odrazit 100% sálavé energie zpátky do prostoru odkud tato energie přichází. Schopnost odrazu tepelného záření závisí na vlastnostech materiálu a na vlnové délce záření. Zatímco největší část slunečního záření je v rozsahu viditelného a infračerveného spektra od 0,4 – 2,5 mikrometrů, radiátory v bytě fungují při teplotě 40 – 60 C° a emitují sálavou energii převážne ve vlnových délkách 4 – 40 mikrometrů.

Tapety na zeď > Termoizolační nátěry > Teorie tepla > Únik tepla

© 2017 BrusTech
Tapety na zeď, samolepky na zeď, fototapety Košík Objednávka Info Kontakt

FB

Provozovatel: DEKORA s.r.o.

Ložnice nábytek - nabízíme postele a skříňový nábytek, doplňují je noční stolky, případně toaletní stolek, komody, apod.

Moderní, funkční a pro Vaše děti zdravé vybavení dětského pokoje - dětské židle a dětské rostoucí stoly.

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Kvalitní pracovní židle zajistí vaše zdravé sezení na pracovišti.

Bižuterní korálky, drátky - skleněné korálky, plastové korálky, dřevěné korálky a měděné drátky v různých barvách a tloušťkách.