Protiplísňový efekt

, Protiplísňový efekt Termoizolační nátěry

Termoizolační antikondenzační nátěr

Protiplísňový a antikondenzační účinek

Termoizolační antikondenzační nátěr Maxitherm® umí vyřešit problém s kondenzační vlhkostí na zdech vašeho bytu a příčinu plesnivění trvale odstranit. Je prodyšný a má významný antikondenzační účinek - rovnoměrně rozkládá teplo po povrchu zdi, zvyšuje její povrchovou teplotu a tím omezuje tvorbu tepelných mostů, které jsou nejčastější příčinou tvorby plísní na zdivu. Odstraňuje příčinu plesnivění a dlouhodobě chrání zeď.

Hlavním efektem aplikace termoizolačního nátěru Maxitherm® je snížení tepelných ztrát a zajištění tepelné pohody při využívaní prostorů budov. Je ale překvapující kolik zákazníků využívá „vedlejší účinek“ tohoto nátěru – antikondenzační a tím protiplísňový efekt. Vlhnutí zdí vlivem vysrážené kondenzační vody vytváří ideální prostor pro rozvoj sekundárních plísní. Jejich zdravotní rizika od astmatických potíží až k potenciálnímu vlivu na rozvoj karcinomů jsou všeobecně známá. Mnohdy je nižší výměna vzduchu a zvýšená relativní vlhkost v interiéru následkem nevhodných výměn oken či nevhodně provedeného kontaktního zateplení. Všude, kde se jedná o tuto kondenzační vlhkost, najde Maxitherm® svoje uplatnění – má významný antikondenzační a dlouhodobý protiplísňový účinek.

Nejčastějším důvodem pro vznik plísní v interiéru jsou tepelné mosty.
Vysrážení vody v rozích místnosti bývá častým problémem starších domů i bytů. Rohové byty a byty přímo pod střechou, v nichž jsou zdi i strop zvenčí ochlazovány nejvíce trpí tímto neduhem velmi často. Vlhká zeď není pouze estetickým nedostatkem, je hlavně ideálním prostředím pro tvorbu karcinogenních plísní. Dlouhodobý pobyt v takovémto prostředí se stává výrazným zdravotním rizikem.
Vodní pára je nedílnou součástí vzduchu v bytě. Uvolňuje se při běžných denních činnostech - vaření, sprchování, praní apod. .
Kapacita vzduchu pro vodní páru závisí na teplotě – čím vyšší teplota, tím více vodní páry vzduch pojme. Při poklesu teploty se relativní procentuální nasycenost vzduchu zvyšuje až dojde ke kondenzačnímu bodu a pára, kterou již vzduch není schopen přijmout se vysráží. Příkladem je tvorba ranní rosy za chladných srpnových rán na trávníku, nebo orosení sklenice s poctivě vychlazeným pivem.
Ke stejnému procesu ale může docházet i v každé budově. Teplý vzduch v interiéru pojme značné množství vodní páry. Při jeho styku se silně podchlazenou zdí pak dochází k vysrážení vody. Nejčastěji se vlhkost vysráží v místě tepelných mostů – na překladech nad okny, kolem parapetů nebo v nezaizolovaných rozích místností. Ve snaze zbavit se plísní se většina z vás používá „klasický“ postup - plísně postříkáte přípravkem na bázi chlóru. A ony jako mávnutím kouzelného proutku zmizí.
Bohužel ale pouze na krátkou dobu. Po pár týdnech je plíseň zpátky. Tyto přípravky totiž „potlačí“ pouze viditelné následky - odstraňují hyfy a spóry plísní. Neodstraňují příčinu problému resp. důvody kondenzace.

Na rozdíl od nich termoizolační nátěr Maxitherm® odstraňuje příčinu plesnivění a dlouhodobě chrání zeď.

Tapety na zeď > Termoizolační nátěry > Protiplísňový efekt

© 2017 BrusTech
Tapety na zeď, samolepky na zeď, fototapety Košík Objednávka Info Kontakt

FB

Provozovatel: DEKORA s.r.o.

Ložnice nábytek - nabízíme postele a skříňový nábytek, doplňují je noční stolky, případně toaletní stolek, komody, apod.

Moderní, funkční a pro Vaše děti zdravé vybavení dětského pokoje - dětské židle a dětské rostoucí stoly.

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Kvalitní pracovní židle zajistí vaše zdravé sezení na pracovišti.

Bižuterní korálky, drátky - skleněné korálky, plastové korálky, dřevěné korálky a měděné drátky v různých barvách a tloušťkách.