Přenos tepla

, Přenos tepla Termoizolační nátěry

Termoizolační antikondenzační nátěr

Teorie tepla - přenos tepla

Základní zákon přenosu tepla zjednodušeně zní, že teplo se šíří z teplejších míst na místa chladnější. Tento přenos se nazývá tepelný tok. V zimě probíhá tento přenos tepla z teplého interiéru bytu ven, v létě zvenku dovnitř. Přenos tepla probíhá jedním ze tří způsobů – vedením, prouděním nebo sáláním.

Vedení je přímý přenos tepla materiálem. Kovová lžička ponořená do horkého čaje se ohřívá až po její špičku, která se posléze stane příliš horkou k uchopení. Lžička vede teplo. Stejný proces probíhá v cihle ze které je postaven Váš dům. Na úrovni molekul si můžeme tento proces popsat snahou teplejších, rychleji kmitajících molekul předat energii těm chladnějším, pomalu kmitajícím a dosáhnout rovnováhy. Tepelný tok pevným materiálem vždy postupuje z míst z vyšší teplotou na místa s teplotou nižší. Bez vnějších vlivů (dodatečné ohřívání resp. ochlazování) je výsledkem vedení tepla rovnováha, při které má každá část tělesa stejnou teplotu.

Proudění je přenos tepla v plynu nebo v tekutině. Když položíte ruku nad horkou plotnu vařiče, cítíte jak vzduch přenáší teplo směrem vzhůru. Opět z míst teplejších na místa chladnější. Opět ven z Vašeho domu póry ve zdi.

Sálání je přenos elektromagnetických vln prostorem. Teplo slunce, teplo radiátoru… to vše je sálání. Větší část (až 90%) přenosu energie v prostředí probíhá právě sáláním. I když oči sálání energie nevidí, vaše kůže a nervové zakončení v ní jej vnímají. Sálání nepotřebuje materiální nosič.

Tapety na zeď > Termoizolační nátěry > Teorie tepla > Přenos tepla

© 2017 BrusTech
Tapety na zeď, samolepky na zeď, fototapety Košík Objednávka Info Kontakt

FB

Provozovatel: DEKORA s.r.o.

Ložnice nábytek - nabízíme postele a skříňový nábytek, doplňují je noční stolky, případně toaletní stolek, komody, apod.

Moderní, funkční a pro Vaše děti zdravé vybavení dětského pokoje - dětské židle a dětské rostoucí stoly.

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Kvalitní pracovní židle zajistí vaše zdravé sezení na pracovišti.

Bižuterní korálky, drátky - skleněné korálky, plastové korálky, dřevěné korálky a měděné drátky v různých barvách a tloušťkách.