Návod na aplikaci

, Návod na aplikaci Termoizolační nátěry

Termoizolační antikondenzační nátěr

Aplikace - návod na aplikaci

PŘÍPRAVA PODKLADU:                                                            

Maxitherm aplikujte na čisté, suché, nosné, prachu, mastnot a případných dalších nečistot zbavené podklady.  Předchozí nátěry doporučujeme oškrábat, nátěry na bázi vápna je nutné dokonale odstranit až na omítku. Nové omítky je nutné nechat min. 1 měsíc vyzrát.

PŘÍPRAVA MAXITHERMU PŘED APLIKACÍ

Po otevření obalu je výrobek připraven k okamžitému použití. NEŘEDIT! V případě ředění by mohlo dojít ke snížení účinku či změně vlastností výrobku.
Před započetím prací jej krátce a šetrně mechanicky promíchejte. Stejně postupujte po každém delším přerušení práce.
Minimální teplota pro zpracování a aplikaci nátěru je + 7oC. Tuto teplotu je nutné dodržovat i po celkovou dobu schnutí.

VLASTNÍ APLIKACE

V případě výskytu plísní na zdivu:
Infikovaná místa ošetřete přípravkem na bázi aktivního chlóru (např. Savo), nechte krátce působit a pak plísně opatrně odstraňte (setřete, příp. oškrábejte). Takto ošetřené místo omyjte vodou a nechte vyschnout. Následně na celou plochu zdi naneste v dostatečném množství penetraci Maxipen naředěnou 1:4 vodou. Nechte působit 24 hod. Pak aplikujte v několika vrstvách Maxitherm termoizolační nátěr tak, abyste nanesli 400g Maxithermu na 1m2 zdiva. Stejně postupujte i v případě výskytu kondenzační vlhkosti na zdivu.

U zdiva bez výskytu plísní po zaschnutí penetrace aplikujte v několika vrstvách Maxitherm termoizolační nátěr tak, abyste nanesli 300g Maxithermu na 1m2 zdiva.

Maxitherm nanášejte malířským válečkem nebo štětkou a to vždy na celou plochu zdi.
Při interiérové aplikaci na obvodové zdi místnosti doporučujeme dodržet přesah nátěru minimálně 30 cm na přilehlé příčky vč. přilehlého stropu. Pokud se plíseň vyskytuje v některém rohu rozšiřte tento přesah na 1 m.


Tónování

Maxitherm doporučujeme zakoupit přímo v požadovaném odstínu.  Při použití v interiéru jej lze tónovat i svépomocí tekutými tónovacími pigmenty.
Množství použitého pigmentu nesmí překročit 5% celkového množství Maxithermu


DOBA SCHNUTÍ

Závisí na okolní teplotě a vlhkosti. Obecně platí, že nátěr je připraven k aplikaci další vrstvy  po 12 hodinách.


Důležité upozornění

Pro dosažení optimálního účinku je nutné, aby Maxitherm byl vždy poslední, koncovou vrstvou na zdivu. Není vhodné jej přetírat jinými nátěrovými hmotami, překrývat tapetami apod.

Tapety na zeď > Termoizolační nátěry > Aplikace nátěru > Návod na aplikaci

© 2017 BrusTech
Tapety na zeď, samolepky na zeď, fototapety Košík Objednávka Info Kontakt

FB

Provozovatel: DEKORA s.r.o.

Ložnice nábytek - nabízíme postele a skříňový nábytek, doplňují je noční stolky, případně toaletní stolek, komody, apod.

Moderní, funkční a pro Vaše děti zdravé vybavení dětského pokoje - dětské židle a dětské rostoucí stoly.

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Kvalitní pracovní židle zajistí vaše zdravé sezení na pracovišti.

Bižuterní korálky, drátky - skleněné korálky, plastové korálky, dřevěné korálky a měděné drátky v různých barvách a tloušťkách.